• PRZEDSZKOLE - DYŻUR WAKACYJNY

• Szanowni Państwo,

Przypominamy, że do 12 stycznia 2024 r. należy złożyć w sekretariacie szkoły KARTĘ ZGŁOSZENIA dziecka na dyżur wakacyjny wraz z oświadczeniem. Dokumenty są do pobrania u wychowawców grup. Szczegóły wywieszone są na tablicach informacyjnych poszczególnych grup. Można też zapoznać się z nimi tutaj. Poniżej załączniki.

• WOLONTARIAT

• "Paczuszka dla maluszka"

W dniach 6.12–22.12 prowadziliśmy w naszej szkole akcję „Paczuszka dla maluszka”. Jest to bożonarodzeniowa akcja organizowana przez Fundację Małych Stópek, której celem jest wsparcie domów dziecka, domów małego dziecka, domów samotnej matki, mam w trudnej sytuacji życiowej, które oczekują narodzin dziecka oraz podopiecznych Fundacji, których maluchy pojawiły się już na świecie.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY - FENEK - WYNIKI

• W listopadzie chętni uczniowie klas I-III wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym - FENEK. Właśnie otrzymaliśmy długo wyczekiwane wyniki. Mamy trzech laureatów:

• WYNIKI MIEJSKIEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "PIJ KRANÓWKĘ"

• W grudniu rozstrzygnięty został miejski konkurs plastyczny "Pij kranówkę" zorganizowany przez ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI SP. Z O.O. Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły (Denys Nikolaiev i Kira Skolczeieva) znaleźli się wśród laureatów.

• PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW"

• Serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zebrania 3300 Talenciaków dla naszej szkoły. W akcję włączyli się rodzice, uczniowie, pracownicy szkoły i wszyscy sympatycy naszej placówki. Za zebrane Talenciaki zamówiliśmy następujące nagrody:

- Głośnik imprezowy MEDION® LIFE® P61468 (MD44468)

- Zestaw arytmetyczny

Jeszcze raz bardzo DZIĘKUJEMY za zaangażowanie!

Daria Woźniak i Anna Zdobylak

• MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 3 - "PŁYWAJ Z MISTRZEM"

• Bardzo atrakcyjną formę miały tym razem Mikołajkowe Zawody Pływackie pod hasłem "Pływaj z mistrzem", które odbyły się 13.12.2023 na basenie Floating Arena. W pierwszej części zawodnicy klas drugich i trzecich brali udział w sportowej rywalizacji na dystansach stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.

• OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA

• 25 listopada cały świat obchodzi Dzień Pluszowego Misia. Szkoła Podstawowa nr 54 już po raz ósmy przyłączyła się do celebrowania tego wydarzenia. Jak co roku ogłosiliśmy konkurs plastyczny pt. „Oto Miś”, w którym wzięły udział dzieci z grup zerowych z Przedszkola Publicznego nr 18, z Przedszkola Publicznego nr 41 oraz dzieci z grup zerowych z naszej Szkoły Podstawowej nr 54.

• "Morze przygody - z wiatrem w żaglach"

• W tym roku do Koła dołączyli uczniowie klasy 1 oraz 5. Chcąc zostać pasowanym na uczestnika uczniowie musieli wykazać się sprytem, zwinnością oraz siłą charakteru podczas wykonywania zadań. Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i zostali uroczyście przyjęci do Szkolnego Edukacji Morskiej.

Gratulujemy!

• PACZUSZKA DLA MALUSZKA

• Drodzy Państwo,
            od środy 6 grudnia zaczynamy w naszej szkole akcję "Paczuszka dla maluszka". To bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie.
            Do kartonu umieszczonego obok choinki (przy głównym wejściu) można przynosić artykuły higieniczne, takie jak: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła, chusteczki nawilżane.
            Akcja trwa do 22 grudnia.
            Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie.

Anna Kaczmarek
            Mateusz Brzeziński
            Mały Samorząd Uczniowski

• WYNIKI KONKURSU "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"

• Katecheci naszej szkoły zorganizowali konkurs na wykonanie przestrzennego anioła. Otrzymaliśmy wspaniałe prace od uczniów klas 1-4. Wszystkie anioły trafiły na nasz szkolny kiermasz zimowy, organizowany przez Radę Rodziców.

• PÓŁKOLONIA ZIMOWA

• UWAGA RODZICE

W pierwszym tygodniu ferii zimowych,

w dniach: 15-19 stycznia 2024 roku

nasza szkoła organizuje półkolonię zimową

dla dzieci z klas I-IV.

Liczba miejsc ograniczona (30 osób).

Godziny funkcjonowania półkolonii: 7.00 – 16.00

Koszt półkolonii: 390 zł

Szczegółowe informacje dostępne są

w sekretariacie szkoły.

• APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• 11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako wolne państwo. Starania o niepodległość naznaczone były trudem i pracą Polaków na terenach dawnej Polski, jak i na emigracji. Wytrwale dbali oni o polski język i tradycje.

• KONKURS "POD SKRZYDŁAMI DOBREGO ANIOŁA"

• Katecheci naszej szkoły serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konkursie „Pod skrzydłami dobrego anioła”. Konkurs polega na wykonaniu postaci anioła 3D (nie może to być rysunek).

Technika i materiały dowolne.
            Termin oddania prac: do 1 grudnia 2023 r.

• WYNIKI KONKURSU "MÓJ WŁASNORĘCZNIE ZROBIONY RÓŻANIEC"

• Październik jest miesiącem, w którym w sposób szczególny zwracamy się do Maryi na modlitwie różańcowej. Chcąc zaangażować naszych uczniów i całe rodziny zorganizowany został konkurs „Mój własnoręcznie zrobiony różaniec”. Uczniowie wykonali przepiękne różańce.

• KONKURS "ZADYMIONY - MÓWIMY NIE BIERNEMU PALENIU"

• Zapraszamy uczniów klas IV–VI do udziału w wojewódzkim konkursie plastycznym zorganizowanym w ramach Światowego Dnia Rzucania Palenia 2023 pod hasłem „Zadymiony – mówimy NIE biernemu paleniu”.