• MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS I

• W środę w rywalizację sportową na basenie włączyli się najmłodsi reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego. Ośmiolatki z 5 szczecińskich szkół mogli zaprezentować swoje możliwości w dwóch konkurencjach: 25 metrów stylem grzbietowym oraz popularnym „kraulem”.

• MIĘDZYSZKOLNE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS II

• Trzy konkurencje do wyboru mieli uczniowie drugich klas  podczas międzyszkolnych zawodów, które odbyły się na pływalni Floating Arena. Dyplom i medal można było otrzymać za start na dystansach 50 metrów stylem grzbietowym, dowolnym i klasycznym.

• "Latarnie morskie Pomorza Zachodniego" - wyniki

• Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tematyką morską, popularyzowanie wiedzy na temat latarni morskich Pomorza Zachodniego oraz rozwijanie twórczości plastycznej.

• Warsztaty w Centrum Żeglarskim

• W maju uczniowie należący do Szkolnego Koła Edukacji Morskiej wzięli udział w warsztatach zorganizowanych na przystani żeglarskiej. Program warsztatów obejmował część teoretyczną oraz praktyczną.

• MŁODY EKOLOG

• Podczas szóstej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak prawidłowo segregować odpady oraz poznały zasady dbania o środowisko.

• PÓŁKOLONIE LETNIE

• UWAGA RODZICE

W okresie: 26-30 czerwca br. oraz 7-11 sierpnia br.,

nasza szkoła organizuje dwa turnusy półkolonii

dla dzieci z klas I-IV.

Liczba miejsc ograniczona (30 osób).

Godziny funkcjonowania półkolonii: 7.00 – 16.00

Koszt półkolonii: 390 zł

• X SZKOLNY KONKURS TAŃCA KLAS 4-8

• 29 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji we wtorek 25 kwietnia odbył się X Szkolny Konkurs Tańca Klas 4-8. Mogliśmy zobaczyć solistki i zespoły taneczne. Występujące uczestniczki zadbały nie tylko o dobór do swojego tańca ciekawych utworów muzycznych, ale także o odpowiednią charakteryzację i strój.

• XXIII EDYCJA AKCJI "GÓRA GROSZA"

• Drogie Dzieci

Wrzucając monetę na Górę Grosza, przekazujecie środki niezbędne dzieciom do znalezienia bezpiecznego miejsca, pomocy w codziennej nauce, rozwijania pasji i talentów, rehabilitacji i usamodzielnienia się.

Akcja będzie trwać na terenie naszej szkoły od 8 maja do 9 czerwca.

• TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

• 24-28.04.2023 r. w naszej szkole odbywał się Tydzień Humanistyczny, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Szczecin: Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W kwietniu przypadała okrągła, 780 rocznica lokacji naszego miasta, stąd pomysł, by uczniowie poszerzyli wiedzę o swojej małej ojczyźnie. Była to także okazja do rywalizacji z kolegami w kilku konkursach:

• APEL KLAS 4-8 Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI TRZECIEGO MAJA

• 28 kwietnia 2023 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Uczniowie klasy 8d, za pomocą krótkich scenek, uświadomili obecnym na sali kolegom i koleżankom uczucia i obawy towarzyszące nie tylko twórcom najważniejszej uchwały, ale także zwykłym ludziom żyjącym w 1791 roku.

• WITAJ MAJOWA JUTRZENKO - APEL KLAS 1-3

• W dniu 28 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w uroczystym apelu z okazji świąt majowych. W tym roku apel przygotowany został przez uczniów klas drugich.

• SZKOLNY KONKURS "MATEMATYCZNE IGRASZKI"

• W kwietniu, uczniowie klas 1-3 zostali zaproszeni do udziału w Szkolnym Konkursie "Matematyczne igraszki". 27 kwietnia, reprezentanci klas: 1A, 1B, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 3C rozwiązywali samodzielnie przygotowane zadania konkursowe. Oto wyniki:

• „MISTRZYNI SZYMBORSKA” – II ETAP KONKURSU

• 26 kwietnia odbył się drugi etap międzyszkolnego konkursu recytatorskiego „Mistrzyni Szymborska” pod patronatem Kuratorium Oświaty, organizowanego przez Publiczną Katolicką Szkołę Podstawową im. św. Stanisława Kostki w Szczecinie.

• "BĄDŹ EKO" - ZAPROSZENIE DO KONKURSU

• Zapraszamy uczniów klas IV-VI do udziału w konkursie – „Bądź Eko”. Konkurs ma na celu podniesienie świadomości ekologicznej i przyrodniczej dzieci i młodzieży. Przedmiotem konkursu jest dokumentacja działań prowadzonych na rzecz ochrony środowiska i przyrody w ciągu 7 dni. Obowiązują prace formatu A4.

• I MIEJSCE I AWANS DO MISTRZOSTW REGIONALNYCH

• Dzień 20 kwietnia br. okazał się wyjątkowym wydarzeniem w szeregach naszej szkoły. Zostały rozegrane mistrzostwa Szczecina szkół podstawowych w piłce nożnej dziewcząt. Podopieczne reprezentujące SP 54 w klasach 6 okazały się bezkonkurencyjne. Pokonując wszystkie zespoły, zdobyły tytuł mistrzowski i dzięki temu awansowały do mistrzostw regionalnych.

• "BEZPIECZEŃSTWO NA WODZIE"

• Uczestnicy Szkolnego Koła Edukacji Morskiej wzięli udział w zajęciach, których tematem było bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez doświadczonego ratownika wodnego. Dowiedzieli się jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z kąpieli w akwenach wodnych. Przypomnieli sobie informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wzywania odpowiednich służb ratunkowych.

• "DLACZEGO MORZE JEST SŁONE?"

• Podczas zajęć zorganizowanych w ramach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczniowie mieli możliwość poznać jakie właściwości posiada woda morska. Poznali mity i fakty dotyczące odpowiedzi na  pytanie: Dlaczego woda morska jest słona?

• KOSMICZNA PRZYGODA

• Podczas piątej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci dowiedziały się czym jest wszechświat, a także poznały najbliższe otoczenie Ziemi, w tym planety Układu Słonecznego.