• PROJEKT „POMORZE ZACHODNIE – WSPARCIE PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNE”

Działanie 7.7. - Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Cel projektu:

Udzielenie wsparcia psychologiczno-pedagogicznego o charakterze doraźnej pomocy w sytuacji zdrowotnej spowodowanej pandemią COVID-19.

Czas realizacji:

Projekt był realizowany od 15 października 2021 r. do 24 czerwca 2022 r.

Uczestnicy:

Projekt dedykowany był uczniom klas I-VIII. W całym okresie realizacji projektu uczestniczyło w nim łącznie 113 uczniów.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu:

1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z edukacji wczesnoszkolnej:
          • 9 grup (61 uczniów)
          • 207 godzin

1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języka polskiego:
          • 4 grupy (28 uczniów)
          • 92 godziny

1. Zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki:
          • 3 grupy (14 uczniów)
          • 66 godzin

1. Zajęcia logopedyczne:
          • 7 grup (28 uczniów)
          • 161 godzin

1. Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne:
          • 8 grup (40 uczniów)
          • 184 godziny

1. Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne:
          • 1 grupa (8 uczniów)
          • 23 godziny

Łączna liczba zrealizowanych godzin: 733 godziny w całym okresie realizacji projektu.

Efekty:

Działania w ramach projektu „Pomorze Zachodnie – wsparcie psychologiczno-pedagogiczne” przyczyniły się do polepszenia sytuacji dydaktyczno-społecznej ucznia na terenie szkoły oraz poza nią. W czasie nauki zdalnej, spowodowanej wystąpieniem zakażenia COVID-19, uczniowie nie mieli możliwości w pełni pracować nad niwelowaniem swoich trudności w nauce oraz nadrabiać zaległości wynikające z ograniczeń edukacyjnych, spowodowanych pandemią. Izolacja domowa i brak kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami, spowodowała społeczne wycofanie się uczniów z życia i aktywności szkolnej. Stąd konieczność wzmożonego wsparcia ucznia w więcej niż w jednym działaniu. Założony charakter wsparcia przyczynił się do poprawy wyników, pozytywnie wpłynął na kondycję psychiczną uczniów pracujących w małych grupach oraz pomógł w zdobywaniu nowej wiedzy.