• WIOSENNA PACZKA WIELKANOCNA

• Od 13-28 marca prowadzona będzie w naszej szkole zbiórka artykułów papierniczych dla dziecięcych pacjentów z oddziału św. Mikołaja oraz artykułów spożywczych dla najbiedniejszych rodzin ze Szczecina (zbiórka organizowana przez PCK).
            Co możesz przynieść:

• NABÓR DO KLASY CZWARTEJ SPORTOWEJ

• SP nr 54 w Szczecinie pod patronatem Pogoń Szczecin Kobiety oraz King Wilki Morskie ogłasza nabór do czwartej klasy sportowej (rocznik 2013) o profilu piłka nożna dziewcząt i piłka koszykowa chłopców.

• POMOC PRZY WYPEŁNIANIU WNIOSKU REKRUTACYJNEGO DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO/SZKOŁY

• Szanowni Rodzice,

Wychodzimy naprzeciw Tym z Państwa, którzy nie mają dostępu do komputera bądź drukarki, lub potrzebują pomocy przy wypełnieniu dokumentów rekrutacyjnych. W niżej wymienionych godzinach zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki, w której pracownik będzie gotowy Państwu pomóc.

Poniedziałek:          8.30 – 10.30 oraz 14.30 - 15.00

Środa:                     8.00 – 10.00

Czwartek:               10.00 – 11.00 oraz 14.30 – 15.00

• NABÓR DO KLASY I PŁYWACKIEJ

• Próby sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do klasy pierwszej pływackiej w Szkole Podstawowej nr 54 w dniach:

08.03.2023 r. o godz. 13.00

09.03.2023 r. o godz. 16.00

w dużej sali gimnastycznej

W przypadku braku możliwości przybycia na wyznaczone terminy prób sprawnościowych – dodatkowy termin po uprzednim umówieniu się poprzez e-mail:

a.borucka@sp54.szczecin.pl

• Rekrutacja do świetlicy szkolnej na rok 2023/2024

• Nabór do świetlicy szkolnej na rok 2023/2024 rozpoczyna się:

09.03.2023 - 31.03.2023 r. - dla dzieci będących uczniami naszej szkoły,

09.03.2023-14.04.2023 r. - dla dzieci uczestniczących w naborze do klas pierwszych.

• "BEZPIECZNY INTERNAUTA" - WYNIKI KONKURSÓW W KLASACH 4-8

• W związku z Ogólnopolskim Dniem Bezpiecznego Internetu oraz Tygodniem Bezpiecznego Internetu został zorganizowany w klasach 4-8 Szkolny Konkurs Informatyczny "Bezpieczny Internauta". Oto wyniki:

• NIEPODLEGŁOŚĆ NA 104

• 11 listopada obchodziliśmy uroczystość odzyskania niepodległości przez Polskę. W tym dniu Polska — po długich latach niewoli, znowu stała się wolna. Polacy, którzy żyliw tym czasie, przetrwali i zwyciężyli. Dzięki nim możemy dzisiaj żyć w wolnym kraju. Na pamiątkę odzyskania niepodległości każdego roku w ramach akcji „Dzieci uczą rodziców” realizowana jest lekcja nawiązująca do Narodowego Święta Niepodległości.

• LEŚNE OPOWIEŚCI

• Podczas drugiej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci poszerzyły swoją wiedzę dotyczącą mieszkańcach lasu, poznały popularne gatunków drzew, występujących w polskich lasach, dowiedziały się czego w lesie robić nie wolno.

• ELEMENTARZ BEZPIECZEŃSTWA

• Podczas pierwszej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" uczniowie poznali i utrwalali wiedzę dotyczącą zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zasad przechodzenia na przejściu dla pieszych, utrwalili najważniejsze numery alarmowe i poznali niektóre znaki drogowe.

• INFORMACJE OGÓLNE O PROJEKCIE

• W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie kas 1-3 z naszej szkoły biorą udział w IV edycji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego pt.: “Dzieci uczą rodziców”. Głównym celem projektu jest zachęcenie rodziców do zwiększenia ilości czasu poświęcanego na wspólną naukę z dziećmi.