• ABC żeglarstwa „Morze przygody - z wiatrem w żaglach”

• 20.05.2024 08:43
        • Uczniowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej naszej szkoły, realizując Szczeciński Program Edukacji Wodnej i Żeglarskiej, wzięli udział w warsztatach żeglarskich na jeziorze Dąbie. Były to warsztaty prowadzone w ramach “ABC Żeglarskie” w oparciu o bazę i sprzęt Centrum Żeglarskiego. Nasi młodzi żeglarze po raz pierwszy mieli możliwość doświadczyć prawdziwego żeglarstwa korzystając z łódki regatowej zwanej Optimist.
        • PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA

• 20.05.2024 08:38
        • Podczas kolejnych kilku zajęć uczniowie Szkolnego Koła Edukacji Morskiej poznawali tajniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Jednak bardzo często w sytuacjach zagrożenia nie wiemy jak się zachować. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności.
        • SPOTKANIE Z KOTEM UMBRIAGĄ

• 20.05.2024 08:26
        • Podczas zajęć Szkolnego Koła Edukacji Morskiej zapoznaliśmy się z książką pt.: „Przygody Kota Umbriagi”. Jest to bajka, która przedstawia zabawne przygody kota żeglarza. Nasz bohater pływał po Morzu Dąbskim i tam przeżywał swoje pierwsze wodne przygody. Tam też poznał ludzi, którzy nauczyli go żeglarstwa. Z portu nad Mare Dambiensis wyruszył w daleką podróż w poszukiwaniu końca świata. Książka zawiera wiele barwnych opisów i ilustracji. Po zapoznaniu się z kolejną niezwykłą przygodą słuchaliśmy piosenek o tematyce żeglarskiej.
        • SPOTKANIE Z KAPITANEM

• 17.05.2024 08:30
        • W marcu gościliśmy na zajęciach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej Kapitana jachtowego Jerzego Szwocha, który jest instruktorem Pracowni Edukacji Morskiej w Pałacu Młodzieży. Pływał z młodzieżą pod żaglami Magnolii i Daru Szczecina, ucząc ich zaradności, odpowiedzialności i szukania kompromisów.
        • „LATARNIE MORSKIE POMORZA ZACHODNIEGO" - WYNIKI KONKURSU

• 12.04.2024 17:50
        • W lutym w Szkole Podstawowej nr 54 odbył się VII Międzyszkolny konkurs plastyczno-techniczny „Latarnie morskie Pomorza Zachodniego”. Celem konkursu było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań tematyką morską oraz popularyzowanie wiedzy na temat latarni morskich Pomorza Zachodniego.
          Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych:
          - klasy 1-3 – praca plastyczna w formie plakatu
          - klasy 4-8 – praca plastyczno–techniczna przestrzenna.