• KLASA 2A

• Naszymi motylami przywołujemy wiosnę

Znowu jesteśmy razem

WSZYSCY BARDZO CIESZYMY SIĘ, ŻE ZNOWU MOŻEMY UCZYĆ SIĘ W SZKOLE I JESTEŚMY RAZEM. BARDZO NAM BRAKOWAŁO TEGO WSPÓLNIE SPĘDZANEGO CZASU. Przedstawiamy nasze niektóre prace z okresu zdalnego nauczania  (i mamy nadzieję, że podobny czas już się nie powtórzy….)

Dzień Osób z Afazją Rozwojową obchodzony jest 1. października. W tym roku po raz czwarty. W afazji rozwojowej występują trudności w kształtowaniu się umiejętności językowych. Tego dnia naszą klasę odwiedziły dwie panie przebrane za elfy, które opowiedziały nam historię o złej królowej Afazji. Kolejny ciekawy dzień to Święto ziemniaka w naszej klasie. Wysłuchaliśmy krótkiej legendy o ziemniakach, rozmawialiśmy o potrawach, które można z nich przygotować, rozwiązaliśmy krzyżówkę. Nasi wychowawcy obierali to warzywo na czas. Wygrała Pani Emila. Wykonaliśmy również bardzo ciekawe portrety ziemniaka. Zajęcia przygotował Pan Jurek.  W tym miesiącu nagraliśmy również film do projektu „Z kulturą mi do twarzy”. Tańczyliśmy do muzyki Johanna Strauss’a Marsz Radetzky'ego. Otrzymaliśmy do naszej sali kolorowe, piankowe puzzle, które bardzo nas cieszą i służą do spotkań w kręgu i wspólnych zabaw.

Nasze jesienne prace plastyczne to jeże i drzewa. Usłyszeliśmy wiele pochwał za ich wykonanie. Dzięki nim magia kolorów zagościła na korytarzu przed naszą salą. 31 października obchodzone jest święto Halloween. Głównym jego symbolem jest „straszna” dynia. Nasze „straszne” prace bardzo nam się podobały.

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.  Hurrraaaa! Jesteśmy już w drugiej klasie! Bardzo cieszymy się, że po tak długiej przerwie jesteśmy znowu razem i możemy uczyć się w szkole. Wszyscy za sobą bardzo tęskniliśmy.

07.09 od kilku lat jest dla naszej szkoły wyjątkowym dniem. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a. Tego dnia wypuściliśmy w niebo napełnione helem czerwone baloniki.  W ten sposób pokazaliśmy, że jesteśmy świadomi i chcemy wspierać osoby, które codziennie walczą z tą chorobą. 25.09  uczestniczyliśmy w pokazie tancerek ze Szkoły Tańca „Szczepan”. Mogliśmy zobaczyć taniec DISCO, POP, jak również inne układy taneczne. Pokaz bardzo nam się podobał. Niektóre dziewczyny z naszej klasy marzą, żeby zostać tancerkami. Postanowiliśmy wziąć udział w akcji gromadzenia środków na sfinansowanie terapii chodu na lokomacie dla Olgi. 30.09 wybraliśmy się do Parku Kasprowicza, by zebrać jak najwięcej kasztanów. Udało nam się zebrać ich bardzo dużo! Po drodze pękały nam torby, ale poradziliśmy sobie i dzielnie donieśliśmy je do szkoły. Cieszymy się, że możemy w ten sposób pomóc  naszej koleżance. Po drodze podziwialiśmy piękne barwy  przyrody oraz  magicznie tańczące kolory na liściach. To był słoneczny, ciepły i niezapomniany dzień. Po powrocie do szkoły  obchodziliśmy   Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z klasy 2A złożyły życzenia swoim kolegom, a także wręczyły drobne upominki. Nie zabrakło również słodyczy dla wszystkich. W wyniku głosowania w którym brały udział tylko dziewczyny  SUPER CHŁOPAKIEM  ponownie został wybrany Filip S. GRATULUJEMY !!! J

Pierwszy miesiąc nauki w szkole tak szybko nam minął. Tyle się działo… Tęskniliśmy podczas nauki w domu za takimi miłymi, wspólnymi przeżyciami i czasem spędzanym razem.