• KLASA 1B

• „Integracja poprzez sztukę”

Jesteśmy nową grupa uczniów, dlatego bardzo zależy nam na stworzeniu zgranego zespołu, z którym „można przenosić góry”. Świetną okazją do zacieśniania relacji była jedna z lekcji plastyki, podczas której mogliśmy wspólną pracą wykonać wspaniałe dzieła, które ozdobiły naszą klasę i pozwoliły dłużej cieszyć się latem.

„Mistrzowie kodowania”

Nowy rok szkolny zaczął się zarówno dla nas  uczniów jak i dla Pań nauczycielek bardzo intensywnie. Po dopięciu wszystkich formalności ruszył bowiem projekt pt. „Zaprogramuj przyszłość”, w którym zobowiązaliśmy się wziąć udział. W ramach projektu rozwijamy nasze umiejętności matematyczne oraz logiczne poprzez kodowanie programów, robotów, a nawet kanapek.

Nie możemy doczekać się kolejnych zadań…

„Międzynarodowy tydzień głuchych”

Nic więc dziwnego, że gdy dowiedzieliśmy się o „Międzynarodowym Tygodniu Migania” i jego znaczeniu dla osób głuchych postanowiliśmy do niego dołączyć. W ramach tego wydarzenia nauczyliśmy się migać „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”.  Od początku września w wolnych chwilach chętnie uczestniczymy w zajęciach z Panią Natalią, podczas których uczy nas ona migać. Poznajemy ciekawe znaki, a także litery alfabetu w języku migowym.

„Artyści są wśród nas”

Mimo, że znamy się od niedawna zdążyliśmy się już bardzo ze sobą zaprzyjaźnić. Chętnie dzielimy się z przyjaciółmi naszymi wspomnieniami orazzainteresowaniami. Ostatnio mogliśmy oglądać piękne puchary naszej Sandry, która jest zawodową tancerką, a także obraz namalowany przez Krzysia podczas zajęć z rysunku, na które od kilku lat uczęszcza.

„Zatańcz z klasą”

„Szczepan”. Mieliśmy okazje sprawdzić nasze umiejętności podczas przyspieszonego kursu i przekonać się czy taniec jest tym czemu chcemy się poświęcić. Wrzesień to czas, w którym poszukujemy nowych zajęć dodatkowych, hobby na wolny czas. Podczas jednej z przerw odwiedziły nas Panie ze szkoły tańca

„Matematyka z koralikami”

Matematyka wzbudza strach w niejednym uczniu. Na szczęście my nie musimy się jej bać, ponieważ uczymy się jej, ale także bawimy się nią wykorzystując przy tym najróżniejsze pomoce dydaktyczne.

„Razem rozkodujemy afazję”

Pierwszy dzień października jest wyjątkowym dniem dla naszej szkoły. Obchodzimy bowiem wtedy „Dzień afazji”. W tym roku odwiedziły nas dwa elfy, które opowiedziały nam o tym czym właściwie jest afazja, a także wyświetliły specjalnie na tę okazję przygotowaną bajkę. Po tak spędzonym dniu wiemy już jak możemy pomóc dzieciom zmagającym się ze „Złą Czarownicą Afazją”.

Spotkanie z wyjątkowym człowiekiem

Na kilka dni przed ogłoszeniem zdalnego nauczania nasza klasa miała okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej wideokonferencji. Połączył się z nami naczelnik Ochotniczej Staży Pożarnej w Dolicach, Pan Jarosław Orman. Znajomość minimum podstawowych zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważna, dlatego pandemia nie mogła przeszkodzić nam w pozyskaniu tak cennej wiedzy. Podczas tych kilkudziesięciu minut spotkania dowiedzieliśmy się w jaki sposób możemy uratować czyjeś życie, ale także mieliśmy możliwość obejrzeć prawdziwą remizę strażacką.

Kodowanie na dywanie

Mimo, iż projekt „Zaprogramuj przyszłość” dobiegł końca, nasza przygoda z kodowaniem wciąż trwa. Każdego dnia nasze panie wymyślają nowe zadania, w trakcie których mamy możliwość ćwiczyć matematykę czy język polski wykorzystując do tego maty, roboty i tablety.

Dzień Babci i Dziadka

Jak każdy wie co roku 21 i 22 stycznia obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dobrze wiedzą o tym także uczniowie naszej klasy. Aby pokazać naszym drogim babciom i dziadkom jak wiele dla nas znaczą przygotowaliśmy figurki z masy solnej, które następnie pięknie pokolorowaliśmy i zapakowaliśmy w ozdoby papier. Zabawy było co niemiara, a efekt końcowy wszystkich nas zaskoczył.

Zima nas nie zaskoczyła

Korzystając z ogromnej ilości śniegu, który w ostatnim czasie pojawił się na naszym boisku postanowiliśmy wykorzystać go do stworzenia wioski bałwanków, którą następnie podziwialiśmy ze szkolnych okien.

Klasa z klasą

W ostatnim czasie pogoda nie sprzyja zabawom na boisku szkolnym, jednak w niczym nam to nie przeszkadza. Przed naszą klasą, dzięki pomysłowości naszych drogich nauczycielek, pojawiła się „klasa” czyli wszystkich dobrze znana plansza z cyframi, po której co przerwę chętnie skaczemy.