• CodeWeek

• CodeWeek w klasach integracyjnych

19.10.2020 r. uczniowie klas 1a, 1b oraz 3a uczestniczyli w zajęciach programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Dzięki ciekawie zorganizowanym stanowiskom, poznawali różne możliwości kodowania i  programowania, kształcąc tym samym kompetencje cyfrowe. Do zadań uczestników należało: kodowanie offline z użyciem maty edukacyjnej, taniec w kratkach, wykorzystujący tempo i rytm jako sposób kodowania ruchów uczniów oraz programowanie robotów Dash z pomocą tabletów i aplikacji GO. Biorąc udział w takim wydarzeniu mieliśmy na uwadze nie tylko rozwijanie kompetencji cyfrowych naszych uczniów, lecz również wyobraźni i twórczego myślenia jako niezbędnych elementów współczesnego rynku pracy.

Anna Jarocha

Natalia Mruszczyk