• TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

• 06.05.2024 09:28
        • W dniach 22-25.04.2024 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Humanistyczny. Jego hasłem przewodnim było: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Z pewnością zgadzają się z tą maksymą uczniowie naszej szkoły, uczący się w oddziałach sportowych. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2024 Rokiem Kazimierza Wierzyńskiego (z powodu 130. rocznicy urodzin artysty).
          Poeta ten wspaniale łączył to, co bliskie ciału (sport) oraz duchowi (wrażenia artystyczne). Niewiele osób wie, że Wierzyński jest laureatem IX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie - otrzymał złoty medal za tomik poezji poświęcony rywalizacji sportowej.
        • APEL KLAS 4-8 Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

• 09.05.2024 19:23
        • Trzydziestego kwietnia odbył się w naszej szkole apel podkreślający wagę majowych świąt, tj.: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystość została przygotowana przez klasę 8A pod kierunkiem pani Iwony Mikołajczyk. Uczniowie przypomnieli genezę wydarzeń - tak bardzo ważnych dzisiaj dla nas Polaków. Niezwykle wzruszającym momentem był gościnny występ uczennic klasy 2A, które z ogromną zwinnością i lekkością zaprezentowały taniec z flagami.
        • BAL KARNAWAŁOWY KLAS 4-8

• 12.02.2024 09:23
        • Dnia 1 lutego 2024r. późnym popołudniem na balu karnawałowym zorganizowanym przez Samorząd Uczniowski, bawili się uczniowie klas IV – VIII. Wielu uczniów podtrzymało tradycje i przebrało się za przeróżne postacie. Wodzirejami balu były: p. Eliza Błażewicz, p. Ewa Rytter i p. Iwona Mikołajczyk., które zorganizowały dla uczniów konkursy sprawnościowe.

• TYDZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU

• 08.02.2024 10:59
        • W naszej szkole w lutym będziemy realizować różne przedsięwzięcia związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Naszym celem są działania na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz nagłośnienie tematyki dotyczącej bezpieczeństwa online. Na lekcjach nauczyciele będą na ten temat rozmawiać z uczniami. Uczniowie starszych klas mogą obejrzeć i podyskutować na temat filmu o uzależnieniu od gier komputerowych. Odbędą się konkursy związane z bezpieczeństwem w sieci.
        • „POZNAJĘ TECHNOLOGICZNE TRIKI, OSIĄGAM ŚWIETNE WYNIKI" - OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY (1)

• 27.12.2023 19:06
        • W roku szkolnym 2023/24 uczniowie klas 4 oraz 5a i 5c dołączyli do projektu edukacyjnego "Poznaję technologiczne triki, osiągam świetne wyniki". Projekt daje możliwość realizacji treści podstawy programowej kształcenia ogólnego w efektywny i atrakcyjny sposób poprzez wykorzystanie narzędzi multimedialnych i informatycznych zakupionych z programu „Laboratoria przyszłości” oraz odkrywania tajników współczesnych technologii. Jego głównym celem jest wsparcie edukacji informatycznej i medialnej.