• Zostaliśmy zaproszeni do Państwowej Straży Pożarnej z niecodzienna wizytą. Mieliś okazję dowiedzieć się, jak wygląda praca strażaka oraz wziąć udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych w sali edukacyjnej Ognik.

Po spotkaniu z strażakami przeszliśmy się na spacer po Szczecinie zawracają uwagę na najważniejsze budynki. Rozmawialiśmy o Filharmonii, Zamku Książąt Pomorskich, Bazylice Archikatedralnej pw. św. Jakuba Apostoła oraz Baszcie Siedmiu Płaszczy. Na koniec odwiedziliśmy szczeciński jarmark bożonarodzeniowy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom z Komendy Miejskiej PSP przy ul. Grodzkiej 1/5.

Uczniowie klasy 3a

Od 1992 roku 3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnością. Z tej okazji w naszej szkole 2 grudnia zespół ds. integracji zorganizował specjalne zajęcia. Przybliżył nam trudności z jakim borykają się osoby niepełnosprawne. Na 3 stacjach rozmieszczonych w różnych miejscach na pierwszym piętrze, poznawaliśmy czym jest niepełnosprawność ruchową, jak radzą sobie osoby głuche i niewidome.

Grudzień

6 grudnia uczniowie klas 3 zostali zaproszeni na wspólne zabawy i rozgrywki sportowe przy muzyce z okazji mikołajek. Podczas zawodów uczniowie klasy 3a i 3b zostali wymieszani i wspólnie rywalizowani. Po kilku rozgrywkach i walce zgodnie z zasadami fair play ogłoszono remis. Wszystkie 3 drużyny zdobyły po 10 punktów. Gratulujemy ! ;)

Październik

W naszej klasie i na korytarzu w październiku na dobre rozgościła się jesień, przyozdabiają okna i ściany. Wszyscy uczniowie samodzielnie wykonali większość dekoracji.
          28 października wspólnie obchodziliśmy klasowy Dzień Dyni. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek dotyczących rynku, a także rozmawialiśmy i innych zagranicznych zwyczajach z nią związanych np. Halloween.