• ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

•

W dniu 2 kwietnia na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Celem wydarzenia było zwiększenie świadomości i wrażliwości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na problemy, z jakimi borykają się osoby nim dotknięte i ich najbliżsi. W poniedziałek, 3 kwietnia Szkoła Podstawowa nr 54 w Szczecinie również włączyła się do akcji. Tego dnia wszyscy uczniowie oraz pracownicy na znak solidarności ubrani byli w odcienie koloru niebieskiego. Klasy I-III przemaszerowały w korowodzie wokół boiska, oddziały przedszkolne spotkały się w tym samym czasie na sali gimnastycznej, by zrobić pamiątkowe zdjęcie. W konkursie „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu” wygrała klasa I A, wyróżnienia otrzymała klasa III B oraz VI B.

Zwycięzcom GRATULUJEMY i zapraszamy do wzięcia udziału w Światowym Dniu Świadomości Autyzmu za rok!

Adrianna Mielnik

03 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy światowy dzień świadomości autyzmu. Obchody tego dnia mają na celu podnoszenie świadomości na temat autyzmu, zwiększenie wrażliwości wśród społeczeństwa oraz zwrócenie uwagi na trudności z jakimi borykają się te osoby. Symbolem solidarności z osobami z zaburzeniami ze spectrum autyzmu jest kolor niebieski. Uczniowie ubrali się w tym dniu w odcieniach niebieskiego i wzięli udział  w konkursie „zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”. Klasy 1-3 przemaszerowały w niebieskim korowodzie wokół boiska szkolnego. Wychowawcy klas obejrzeli z uczniami filmiki, które pokazywały problemy i trudności jakie doświadczają na co dzień osoby z autyzmem, czyli: widzą, słyszą i czują świat inaczej niż my. Nie jest to ani gorszy ani lepszy odbiór świata. Po prostu jest inny…

Łukasz Gładysz