KONCERT

4 kwietnia udaliśmy się do Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza na koncert pt. „Państwa-Miasta Praga-Nowy Jork. Następnego dnia, na lekcji języka polskiego, wspólnie napisaliśmy sprawozdanie z tego wyjścia.

Dnia 5 kwietnia 2022 roku moja klasa 5A wraz z wychowawcami, panią Iwoną i panią Kasią, udała się na koncert do filharmonii.
          O godz. 11:15 mieliśmy zbiórkę przed szkołą. Pani sprawdziła obecność, przypomniała o dobrym zachowaniu. Ruszyliśmy w stronę Placu Rodła, potem Al. Wyzwolenia dotarliśmy do filharmonii.
          Pierwsze kroki skierowaliśmy do szatni. Tu zostawiliśmy nasze okrycia i poszliśmy na salę koncertową. Zajęliśmy nasze miejsca na balkonie. Punktualnie o godzinie 12:00 rozpoczął się koncert pt. „Państwa-Miasta Praga-Nowy Jork”. Pan konferansjer wprowadził słuchaczy w temat. Opowiedział o ważnych miejscach w tych miastach. Przybliżył też kulturę, tradycję, muzykę tych miejsc. Orkiestra zagrała określone melodie. Słuchacze w ramach quizu odgadywali informacje o danych miejscach. W nagrodę muzycy zagrali znaną melodię. Publiczność reagowała bardzo energicznie bijąc brawo.

Polecamy innym ten koncert.

2 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU

Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zwany także Światowym Dniem Wiedzy na temat Autyzmu. 2 kwietnia przypadał w tym roku w sobotę, dlatego w piątek, uczniowie którzy o tym pamiętali ubrali się na niebiesko. Każdy do bluzki przyczepił przypinkę. Podczas godziny wychowawczej oglądaliśmy film „Autyzm, chcemy być sobą”, przygotowany przez „Fundacja JiM”, w którym dorosłe osoby ze spektrum autyzmu opowiadają o sobie i swoim stosunku do autyzmu. Natomiast z prezentacji „Inaczej o Autyzmie” dowiedzieliśmy się o znanych osobach z spektrum autyzmu. Na koniec połączyliśmy kolorowanki, które wcześniej pokolorowaliśmy. W ten sposób otrzymaliśmy plakat, który zawisł w naszej klasie.

DZIEŃ KOBIET

8 marca każda dziewczynka w naszej klasie mogła poczuć się wyjątkowo. Chłopcy tego dnia, złożyli swoim koleżankom z klasy najserdeczniejsze życzenia oraz wręczyli upominki.

MARZEC

Na korytarzu obok sali 304 zawisła wiosenna gazetka ścienna. Każdy z uczniów klasy 5a miał wkład w jej wykonanie. Wszyscy pracowali na ten efekt z wielkim zaangażowaniem: malując, kolorując i wycinając. Było warto! Bowiem od razu na korytarzu było czuć powiew wiosny. Zrobiło się kolorowo i przyjemnie

GRUDZIEŃ

Na początku grudnia uczniowie sami wykonali ozdoby i prace plastyczne, którymi później przyozdobiona została nasza sala lekcyjna. Natomiast 6 grudnia odbyły się klasowe Mikołajki. Wszyscy w tym roku byli grzeczni, dlatego otrzymali drobne prezenty.

LISTOPAD – Śniadanie daje moc!

W ramach ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc” klasa 5a, na godzinie wychowawczej 25 listopada, przygotowywała zdrowe, drugie śniadanie. Uczniowie z entuzjazmem uczestniczyli w podjętej akcji. Potrafili zgodnie współpracować i dzielić się produktami.

LISTOPAD – Dzień Pluszowego Misia

25 listopada obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia właśnie przypada rocznica powstania tej maskotki. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego wyjątkowego święta. Uczniowie klasy 5a przynieśli do szkoły swoje ulubione pluszaki, które w tym dniu, pilnie uczestniczyły w lekcjach. :)

Udział w projekcie edukacyjnym „Mutyzm wybiórczy – o lęku bez lęku”

Podczas godziny wychowawczej 21 października braliśmy udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pt. "Mutyzm wybiórczy - o lęku bez lęku".

Celem tych zajęć było  rozpowszechnienie wiedzy o zaburzeniu lękowym, jakim jest mutyzm wybiórczy. Milczące dzieci są wśród nas. Z powodu lęku często nie mają możliwości zabiegania o swoje prawa, nie mogą zasygnalizować swoich potrzeb i pragnień, nie są w stanie obronić się przed przemocą, osamotnieniem i izolacją.

Po zapoznaniu się z materiałem teoretycznym wspólnie wykonaliśmy materiał ćwiczeniowy, gdzie sprawdziliśmy naszą wiedzę z zakresu mutyzmu wybiórczego. Za poprawne rozwiązanie zadań otrzymaliśmy DYPLOM UZNANIA. :)

Podczas kolejnej lekcji wychowawczej tworzyliśmy plakat, dotyczący mutyzmu wybiórczego, który będzie można powiesić w październiku przyszłego roku z racji miesiąca świadomości mutyzmu wybiórczego.

Dzień Chłopaka

Z okazji Dnia Chłopaka uczennice z klasy 5a wybrały w tajnych wyborach, spośród chłopców z naszej klasy, tych którzy otrzymali szczególne wyróżnienie oraz dyplomy.

Oto wyniki:

MĄDRA GŁOWA – Oskar Kalinin

KLASOWY ŻARTOWNIŚ – Filip Gadomski

„TAKI ZIOMEK” – Filip Gadomski

Gratulujemy!!!

Wycieczka do kina na film pt. „Czarny Młyn”

23 września klasa 5a wybrała się do Multikina w C. H. Galaxy na film pt. „Czarny Młyn”. Wszyscy byli tym wyjściem bardzo przejęci. Możliwość obejrzenia filmu na dużym ekranie sprawiła nam bardzo wiele radości, ponieważ było to nasze pierwsze wspólne wyjście od momentu rozpoczęcia nauki na drugim etapie edukacyjnym. W ciągu następnych dni, na lekcjach języka polskiego rozmawialiśmy na temat obejrzanego filmu i pisaliśmy jego recenzję.