• Dzień Czerwonego Balonika

• 7 września obchodziliśmy  Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duechenne’a. W zawiązku z tym, nasza szkoła po raz kolejny  dołączyła  do akcji „Czerwony Balonik”.  W tym roku jednak zdecydowaliśmy się na nieco inną formę. Ze względu na troskę o środowisko balony nie zostały przez nas wypuszczone w powietrze. W zamian za to ozdobiły korytarze i klasy szkoły. Dzięki temu symbolika Światowego Dnia Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenne’a towarzyszyła nam przez cały dzień.

Dodatkowo, by uczniowie zdobyli więcej informacji na temat specyfiki tej strasznej choroby, przy głównym wejściu do szkoły pojawił się plakat informacyjny, a w trakcie zajęć z wychowawcą wyświetlano prezentacje dotyczącą dystrofii i Dnia Czerwonego Balonika.

Notatkę sporządziła Natalia Mruszczyk