•

30.11.2023 roku uczniowie klasy 3 uczestniczyli w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno–społeczne pod hasłem: wyraź siebie. Dzieci zmierzyły się z obiektywem aparatu i przez chwilę poczuły się jak prawdziwe gwiazdy kina. Nie jest to proste zadanie, bo trzeba pokonać lęk i nieśmiałość… ale kiedy pierwsze emocje opadły, radości nie było końca! Przy takiej aurze pogoda ducha gwarantowana! (zajęcia z wykorzystaniem aparatu w ramach projektu Laboratoria Przyszłości).

23 listopada 2023 r. odbyła się lekcja na której uczniowie mieli okazję zmierzyć składniki pogody. Czujniki zostały zakupione w ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości

20.11.2023 testowaliśmy z uczniami różne parametry drukowania w programie CURA. Drukarka 3d zakupiona w ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości

10.11.2023 - Apel klas 4-8 z okazji święta odzyskania niepodległości oraz wspólne śpiewanie hymnu

Zdjęcia wykonane aparatem zakupionym w ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości

"Laboratoria Przyszłości na lekcjach chemii"

W październiku i listopadzie uczniowie klas siódmych i ósmych brali udział w lekcjach chemii, podczas których korzystali z nowoczesnego sprzętu dostarczonego szkole w ramach programu "Laboratoria Przyszłości". Ósmoklasiści wykonywali pomiary kwasowości różnorodnych roztworów za pomocą czujników pH oraz sporządzali roztwory o określonej kwasowości. Siódmoklasiści wykonywali pomiary stężenia tlenu i tlenku węgla(IV) w powietrzu wewnątrz budynku oraz w różnych miejscach w otoczeniu szkoły. Uzyskane dane stanowiły podstawę do oceny jakości powietrza.

Klasa 3b wykorzystała aparat, statyw i mikrofon do nagrań i zdjęć podczas zajęć muzyczno-artystycznych. Uczniowie zgłębiali tajniki fotografii (dobrych i ciekawych ujęć).

Aparat fotograficzny, statyw i mikrofon zakupione w ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości

1o listopada uczniowie klas trzecich przygotowali apel z okazji Narodowego Święta Niepodleglości. Pierwszy raz nagrywaliśmy wydarzenie, aby pokazać go rodzicom podczas zebrań. Niestety pierwsze minuty filmu są troszkę zamazane, ale reszta filmu wyszła nam bardzo dobrze.

2.10.2023 uczniowie uczyli się projektowania na platformie Tinkercad. Niedługo pierwsze projekty ruszą do druku! Drukarka 3d zakupiona w ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości

18.09.2023 odbyła się lekcja na której uczniowie mogli zapoznać się z tajnikami druku 3d. Wydrukowali również pomoce naukowe na lekcję Historii! Drukarka 3d zakupiona w ramach projektu LaboratoriaPrzyszłości