• TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

• 06.05.2024 09:28
      • W dniach 22-25.04.2024 r. odbył się w naszej szkole Tydzień Humanistyczny. Jego hasłem przewodnim było: „W zdrowym ciele, zdrowy duch”. Z pewnością zgadzają się z tą maksymą uczniowie naszej szkoły, uczący się w oddziałach sportowych. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2024 Rokiem Kazimierza Wierzyńskiego (z powodu 130. rocznicy urodzin artysty).
        Poeta ten wspaniale łączył to, co bliskie ciału (sport) oraz duchowi (wrażenia artystyczne). Niewiele osób wie, że Wierzyński jest laureatem IX Letnich Igrzysk Olimpijskich w Amsterdamie - otrzymał złoty medal za tomik poezji poświęcony rywalizacji sportowej.
      • Uczniowie podczas Tygodnia Humanistycznego zmagali się z następującymi konkursami:

22.04 Konkurs poetycki „Bądź jak Wierzyński” - konkurs wymagający napisania wiersza o tematyce sportowej, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy 7A: Weronika Wołobujewa

23.04 Konkurs plastyczny na najładniejszą okładkę książki biograficznej ulubionego sportowca „Mój sportowy idol”. Tego dnia przypadał także Światowy Dzień Książki oraz Praw Autorkich. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, wyłoniono laureatów w dwóch grupach wiekowych.

Wyniki:
        Miejsce I: Julia Klajster 5a
        Miejsce II: Dorian Sobieraj 5b
        Miejsce III: Mariia Neroda 5b
        Wyróżnieni zostali: Wiktoria Pałczyńska 4a, Michał Dybek 5a, Maja Napiórkowska 5b, Diana
        Ushkalowa 5b, Maja Samsonowicz 5c
        Miejsce I: Amelia Zarębska 7b
        Miejsce II: Aleksandra Banasiak 6b
        Miejsce III: Yahor Suravets 6b
        Wyróżnieni zostali: Alicja Marchut 6b, Szymon Karolewski 6b, Joanna Bijas 7b, Iga Buchwał 7b, Karina Staszewska 7b

25.04 Konkurs krasomówczy – uczniowie przygotowali, a następnie wygłosili kilkuminutowe
        wystąpienia na temat: „Sport - to jest to!”, podczas którego przekonywali, że uprawianie sportu niesie ze sobą wiele korzyści.

Wyniki:
        Miejsce I: Aleksandra Żubryk 6a
        Miejsce II: Anna Zadorozhna 4c
        Miejsce III: Julia Sikora 6a
        Wyróżnieni zostali: Aurora Nonik 6a, Valentyn Sukhovetskyi 6a

Dziękujemy za wspólną, owocną zabawę. Do zobaczenia za rok.

Zespół Humanistyczny

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: