• APEL KLAS 4-8 Z OKAZJI ŚWIĄT MAJOWYCH

• 09.05.2024 19:23
      • Trzydziestego kwietnia odbył się w naszej szkole apel podkreślający wagę majowych świąt, tj.: Święta Pracy, Dnia Flagi RP oraz Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystość została przygotowana przez klasę 8A pod kierunkiem pani Iwony Mikołajczyk. Uczniowie przypomnieli genezę wydarzeń - tak bardzo ważnych dzisiaj dla nas Polaków. Niezwykle wzruszającym momentem był gościnny występ uczennic klasy 2A, które z ogromną zwinnością i lekkością zaprezentowały taniec z flagami.
      • Bezbłędne wykonanie zdradza, że wychowawczyni klasy - pani Daria Woźniak wraz z uczennicami spędziła długie godziny, szlifując niełatwą choreografię. Podczas majowych uroczystości pamiętamy także o Polakach mieszkających na stałe poza granicami kraju. Dali temu przykład uczniowie, bezbłędnie recytując utwory dwóch wielkich Polaków rozłączonych z Ojczyzną - Adama Mickiewicza („Inwokacja”) oraz Juliusza Słowackiego („W pamiętniku Zofii Bobrówny”). O stronę muzyczną uroczystości zadbał jak zwykle szkolny chór, pięknie wykonując pieśni: „Mazurek Trzeciego Maja”, „Polonez” oraz „Taki kraj”.

Elżbieta Biesiadecka-Kwasik

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: