• ADAPTACJA

• Dziecko idzie do przedszkola.

Adaptacja rodziców.

Wasze dziecko idzie do przedszkola…. Tak postanowiliście. Nie zawsze była to łatwa decyzja.

Jest w was, rodzicach wiele niepewności, obaw i pytań, które chcielibyście zadać:

Czy córeczka, syn da sobie radę? Czy w przedszkolu ktoś odpowie na jego potrzeby?

Jak sobie radzić z jego płaczem? Jak pomóc mu w rozstaniach… Czy to będzie dla niego dobre miejsce?

Jak przygotować dziecko do przedszkola?

Adaptacja w przedszkolu to burzliwy czas. Ponieważ wrzesień nadejdzie jak zawsze szybciej niż można się tego spodziewać, już dziś warto się zastanowić jak zaplanować pierwsze dni w przedszkolu, by dziecko czuło się w przedszkolu dobrze, bezpiecznie i komfortowo. Podpowiadamy, w jaki sposób oswoić pociechę z przedszkolem. Pamiętajmy jednak, że lęku czy strachu u dziecka nie uda nam cię całkowicie wyeliminować, dlatego ważne jest nasze wsparcie. Postarajmy się, żeby dziecko było dobrze nastawione psychicznie i emocjonalnie do przedszkola, dzięki temu dziecko będzie się cieszyło na myśl o nowym dniu w przedszkolu i spotkaniu z rówieśnikami i nauczycielami. Planujemy zorganizowanie dni adaptacyjnych w sierpniu.

Drodzy rodzice, tutaj znajdziecie wskazówki - Jak przygotować dziecko doprzedszkola? pdf

„Jeżeli  twierdzisz,  że mi ufasz  –  ufaj  mi  całym sobą.  Ufaj  mi –  naprawdę.

Potrzebuję Twojej wiary we mnie. Ona unosi moje skrzydła.

Ty, moja mądra, dorosła Mamo we mnie wierzysz;

Ty, dorosły, potężny Tato –  ufasz, że dam radę,

więc ja – Wasz malutki syn, Wasza mała córeczka – PORADZĘ SOBIE.

Otoczony Twoimi ciepłymi zapewnieniami odnajdę w sobie siłę do tego, by sobie poradzić.

Otulony Twoim wsparciem, Twoją pewnością i wiarą we mnie – będę latał…”

Katarzyna Wnęk – Joniec  "Nie przydeptuj małych skrzydeł"