• Ogłoszenia 2022-2023

Od 2005 roku uczestniczymy w projekcie SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE.

W 2008 roku otrzymaliśmy wojewódzki certyfikat a w 2017 jego prolongatę.

Rok 2022 przyniósł kolejny sukces w tej dziedzinie. Na podstawie rekomendacji Centralnej Kapituły , Minister Edukacji i Nauki przyznał naszej placówce KRAJOWY CERTYFIKAT SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE. Jako jedyna szkoła w Szczecinie zostaliśmy docenieni.

W styczniu 2023 roku  Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pani Marzena Machałek, podczas uroczystej gali, przekazała certyfikat  na ręce naszej Pani Dyrektor.

Ten sukces to efekt pracy dyrektora, koordynatora, rodziców i całej społeczności szkolnej.

To dla nas radość, wyróżnienie, ale też nowa energia do działania. Nasi uczniowie

już od pierwszych dni pobytu w placówce, podejmują działania umożliwiające kontrolę nad czynnikami warunkującymi zdrowy styl życia. Liczne konkursy, zabawy, działania integracyjne, pogadanki  kierujemy nie tylko  do naszych uczniów i ich rodziców. Staramy się też działać w środowisku lokalnym.

Z nowymi pomysłami i świadomością lidera w promocji zdrowia, zaczynamy kolejny rok ciekawej i odpowiedzialnej pracy.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szczecinie informuje, iż został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem: „Nowe narkotyki, nie daj się wkręcić”. Konkurs adresowany był do dzieci w wieku 12-15 lat.

SEGREGACJA ODPADÓW W SZKOLE

W trosce o środowisko, w którym żyjemy rozpoczęliśmy działania mające na celu właściwą segregację śmieci. Na terenie szkoły, wewnątrz budynku pojawiły się pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów. W skład zestawu wchodzą cztery kosze: żółty przeznaczony na  tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i  metale, kosz  niebieski przeznaczony na papier, kosz czarny przeznaczony na odpady mieszane i kosz zielony  na szkło.

Zapoznaj się z naszą podręczną ściągą i zobacz, jakie to proste:

SEGREGACJA ODPADÓW - ŚCIĄGA

Koleżanki z klasy ósmej wykazały się ogromną wiedzą w konkursie zorganizowanym przez  stację Sanepidu w Szczecinie

6 LISTOPADA

ŚNIADANIE DAJE MOC

6 listopada 2022 r. - zapraszamy do wspólnego przygotowania śniadania w swojej klasie.

Światowy Dzień Jabłka

👉Te owoce dostarczają nam mnóstwo witamin i energii! Kto z nas ich nie lubi? Jedni lubią słodkie, inni kwaśnie, kruche, twarde, soczyste…

Każde jabłuszko zawiera 10% CUKRU.

🤓💡Dlaczego warto jeść jabłka?

🍎Skórka jabłka zawiera chrom – minerał, który odgrywa ważną rolę u w działaniu insuliny. Insulina jest hormonem, który pomaga regulować poziom cukru we krwi, umożliwiając wykorzystanie cukru do produkcji energii.

🍏Jabłka są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, dzięki czemu dają uczucie sytości i przyspieszają metabolizm, korzystnie wpływając na trawienie.

🍎Świeże jabłka są dobrym źródłem witaminy C i doskonałym źródłem kwercetyny, a także mają dużą liczbę polifenoli.

🍏Fitochemikalia to organiczne związki występujące w roślinach, które mają działanie biologiczne, ale nie mają wartości odżywczej. Substancje fitochemiczne nie zostały jeszcze dogłębnie zbadane, ale znane są z ich ogólnych właściwości metabolicznych i przeciwzapalnych.

KASZTANY JUŻ SPADAJĄ

Pomagamy i dlatego przystępujemy do akcji KASZTANOWA REWOLUCJA. Zbieramy kasztany, które będą przekazane rodzicom dziewczynki, następnie wykorzystane do produkcji leków. Zachęcamy do jesiennego spaceru i zbierania kasztanów, które można przynosić do świetlicy szkolnej w każdą środę - od 7.30 do 9.50.

ZAPRASZAMY, WYKORZYSTAJ SPACER W CELU POMOCY OLDZE, ODPOCZYWAJĄC NA RODZINNYM SPACERZE POMAGASZ.

W zeszłym roku, dzięki Państwa zaangażowaniu, w ciągu czterech tygodni akcji, udało się zebrać w sumie ponad 18 ton kasztanów. Z uzyskanych w ten sposób środków finansowano stałą specjalistyczną terapię chodu.

SZCZEGÓŁY AKCJI:

* kasztany muszą być bez łupinek (raczej takie są);

* kasztany mogą być w workach (na śmieci), reklamówkach lub kartonach (z doświadczenia wiemy, że lepiej w kartonach /jeśli są suche/ bo kasztany są ciężkie i foliowe worki pękają; chyba, że będą to worki po cebuli lub ziemniakach), sprawdziły się też stare poszwy :)

* Termin zbiórki i miejsce: każda środa - od 7.30 do 9.50, świetlica szkolna.

Książka za worek śmieci w Szczecinie

Już 17 września 2022 będzie następna ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Organizatorzy zapraszają do wspólnego sprzątania 16 wojewódzkich miast Polski.

Idea akcji

Celem jest zachęcanie mieszkańców Szczecina do wspólnego działania na rzecz środowiska, a także do czytania książek. Uczestnicy razem z organizatorami wezmą się za sprzątanie wymagających tego miejsc. Zarejestrowani uczestnicy będą mogli liczyć na książki.

Więcej informacji za stronie: https://infoludek.pl/czas-wolny/ksiazka-za-worek-smieci-w-szczecinie/

LInk do rejstracji https://forms.gle/DK5UhLcJib6rdVg87