• Dzień Postaci z Bajek - praca zespołowa

• W oddziale przedszkolnym w grupie Smoków odbył się Dzień Postaci z Bajek -  „Bajki uczą, bajki bawią, bajki humor Ci poprawią”. Celem głównym było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, a także rozwój uzdolnień artystycznych dzieci: recytatorskich, plastycznych, aktorskich. W tym dniu dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu konkursach sprawdzających ich wiedzę na temat bajek. Rozwiązywały zagadki, odgadywały z jakiej bajki pochodzą wybrane cytaty oraz rekwizyty typu: dynia, pantofelek, lusterko…itp., układały obrazki z części przedstawiające postacie z bajek. Dominowała jak zwykle praca w grupach, która wpływa na dzieci niezwykle pozytywnie. Oprócz zdobywania wiedzy, uczą się tolerancji, życzliwości, szacunku wobec drugiej osoby, wzmacniają między sobą więzi. Zespołowa praca uczy współdziałania. W grupie wszystkie dzieci stanowią całość, wszyscy dążą do tego samego, wspólnego celu, nie ma tu więc mowy o rywalizacji. Ponadto podczas pracy grupowej – podobnie jak podczas gier dzieci uczą się przestrzegać określonych reguł.

W tym dniu Nicola i Michał obchodzili urodziny. Tradycyjnie były życzenia i słodkości.

Zapraszamy do galerii zdjęć.