• "Dlaczego morze jest słone?"

• 16.02.2024 22:05
      • Podczas zajęć zorganizowanych w ramach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczniowie mieli możliwość poznać jakie właściwości posiada woda morska. Poznali mity i fakty dotyczące odpowiedzi na  pytanie: Dlaczego woda morska jest słona?
      • Następne uczniowie korzystając z informacji zdobytych w różnych źródłach dowiedzieli się ile na świecie jest wody słonej, wody słodkiej oraz wody zdatnej do picia. Podczas zajęć określali różnice pomiędzy  wodą morską i wodą z jezior. Dodatkowo uczestnicy Koła Morskiego przeprowadzili doświadczenie, sprawdzając, ile soli zmieści się w szklance wody.  W efekcie, po upływie kilku tygodni, uczniowie zaobserwowali kryształki soli, które osadziły się na brzegach słoika oraz na sznurku.

Dopełnieniem zajęć był film edukacyjny dotyczący procesu uzyskiwania soli morskiej.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: