• "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"

• 06.11.2023 08:22
      • Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym "Jesień w obiektywie". Poniżej regulamin konkursu.
      • REGULAMIN KONKURSU

JESIEŃ W OBIEKTYWIE”

1. Organizator: Szkoła Podstawowa nr 54 im. Janusza Korczaka w Łodzi
        2. Uczestnicy: Uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej nr 54 im. Janusza Korczaka w Łodzi

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych:

• klasy 4-6

• klasy 7-8

3. Cele konkursu:

• Budzenie zainteresowań uczniów pięknem przyrody i zjawisk w niej
          zachodzących

• Rozwijanie wrażliwości artystycznej

• Rozwijanie zainteresowań uczniów sztuką fotografią

• Promowanie okolicy i odkrywanie uroków niezwykłych miejsc w naszej
          Małej Ojczyźnie

• Pobudzanie twórczości uczniów

• Prezentacja umiejętności uczniów w dziedzinie fotografii

4. Zasady konkursu:

• Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu dwa zdjęcia o tematyce jesiennej

• Zdjęcia powinny zostać przesłane na adres e-mail: k.skolimowska@sp54.szczecin.pl; m.dutka@sp54.szczecin.pl do dnia 31 października 2023 roku oraz przyniesione do szkolnego koordynatora konkursu wywołane – wielkości A4

• Przystępując do konkursu, uczestnik akceptuje niniejszy regulamin oraz
          zapewnia, że:

posiada pełnię praw autorskich do zgłoszonego w konkursie zdjęcia;
          zgłoszona fotografia została wykonana osobiście przez uczestnika konkursu i nie kopiuje fotografii stworzonej przez inną osobę;
          nie narusza praw autorskich osób trzecich;
          jeśli na fotografii konkursowej znajdzie się wizerunek człowieka, uczestnik konkursu zapewnia, że osoba, której wizerunek znajduje się na fotografii wyraziła zgodę na nieodpłatną publikację tego wizerunku.

• Zdjęcie należy opatrzyć metryczką zawierającą następujące informacje:
          imię i nazwisko, klasa oraz tytuł zdjęcia.

5. Zasady rozstrzygnięcia konkursu:

• Zgłoszone zdjęcia będą poddane ocenie przez specjalnie powołane jury
          konkursowe.

• Powołane jury wyłoni po trzech laureatów konkursu w dwóch kategoriach wiekowych (klasy 4-6 oraz 7-8).

• Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 listopada 2023 r.

• Laureaci konkursu (I, II, III miejsce) w danej kategorii wiekowej otrzymają nagrody i dyplomy, które zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym po zakończonym konkursie.

• Najpiękniejsze fotografie wyłonione w konkursie zostaną wyeksponowane na wystawie na tablicy przed salą 304 wystawie oraz na stronie https://mylab199.wordpress.com i Padlecie – tablicy wirtualnej konkursu.

6. Postanowienia końcowe:

• Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na wykorzystanie danych osobowych uczestnika.

• Organizator nie ponosi odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich osób trzecich przez uczestnika konkursu.

• Niniejszy regulamin dostępny jest w świetlicy szkolnej.

Zachęcamy do udziału w konkursie i uwieczniania w obiektywie naszej polskiej, złotej jesieni!

Katarzyna Skolimowska, Małgorzata Dutka