• „SEGREGUJĘ I SORTUJĘ, A CO MOGĘ ODZYSKUJĘ”  - zaproszenie do konkursu
      • „SEGREGUJĘ I SORTUJĘ, A CO MOGĘ ODZYSKUJĘ” - zaproszenie do konkursu

• 07.01.2024 18:37
      • Zapraszamy do udziału w konkursie „SEGREGUJĘ I SORTUJĘ, A CO MOGĘ ODZYSKUJĘ” Konkurs organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Przyrodniczej Ligi Ochrony Przyrody  Okręg w Szczecinie.
      •       Cele konkursu:

• uwrażliwienie najmłodszego pokolenia na problemy ekologiczne związane z gospodarką odpadami, w szczególności poprzez zapoznanie z zasadami selektywnej  zbiórki odpadów oraz ich ponownego wykorzystania,
        • promowanie działań podejmowanych na rzecz ochrony środowiska poprzez segregację odpadów, recykling,
        • rozwijanie zdolności plastycznych i kreatywności, umiejętność wyrażania własnych spostrzeżeń.

Uczestnictwo w konkursie:

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych,

Konkurs jest przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

Kategoria I – klasy I-III

Kategoria II – klasy IV-VI

Kategoria III – Klasy VII-VIII

Kategoria IV – szkoły ponadpodstawowe

Warunki uczestnictwa i forma prac konkursowych:

• przedstawienie tematu w formie plakatu w formacie A3. Plakat musi zawierać hasło „Segreguję i sortuję, a co mogę odzyskuję”
        • obowiązują wyłącznie prace indywidualne.

Kryteria oceny:

• wartość merytoryczna pracy
        • samodzielność w opracowaniu pracy oraz oryginalność ujęcia tematu,
        • jakość podjętych działań,
        • ogólna estetyka pracy,
        • pomysłowość szaty graficznej.

Sposób przeprowadzenia konkursu:

Wykonane prace należy przynieść do sali  303 lub 304  w terminie do 20.02.2024 r.

Dla laureatów i uczestników konkursu przeznaczone są atrakcyjne nagrody rzeczowe
        i książkowe – odbiór osobisty podczas uroczystego podsumowania konkursu.

Biorąc udział w konkursie uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach niezbędnych do przeprowadzenia konkursu i ogłoszenia wyników. Informacja o rozstrzygnięciu konkursu pojawi się na stronie www.lop.szczecin.pl do 12.03.2024 roku.