• APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• 20.11.2023 07:51
      • 11 listopada 1918 r., po latach wysiłków i zmagań wielu patriotów, Polska powróciła na mapę Europy jako wolne państwo. Starania o niepodległość naznaczone były trudem i pracą Polaków na terenach dawnej Polski, jak i na emigracji. Wytrwale dbali oni o polski język i tradycje.
      • W piątek, 10 listopada 2023r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, na pamiątkę 105 rocznicy odzyskania niepodległości. Słowa Leopolda Staffa „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą” były mottem przewodnim uroczystości, którą przygotowali uczniowie klas trzecich wraz ze swoimi wychowawcami.

Uczniowie zaprezentowali program artystyczny, który przybliżył nam najważniejsze wydarzenia i postaci tamtego okresu.

Korzystając z pięknej pogody uczniowie całej szkoły wraz z opiekunami na boisku szkolnym zaśpiewali polski hymn narodowy.

Dzień ten jest dla wielu lekcją patriotyzmu i historii naszego narodu.

R. Ratuszniak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: