• KLASA 3B Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

• 13.01.2024 21:30
      • 9 stycznia 2024 r. uczniowie klasy 3B wybrali się na zajęcia do sali edukacyjnej "Ognik" mieszczącej się w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.
      • Dzięki specjalnie przygotowanym filmom edukacyjnych uczniowie mieli okazję rozwijać i utrwalać swoją wiedzę dotyczącą postępowania w niebezpiecznych sytuacjach, np. w czasie pożaru urządzeń elektrycznych, pożaru oleju, itp. Poznali zasady zachowania się w sytuacji wystąpienia zagrożenia pożarowego. Mogli wejść do zadymionego pomieszczenia i poczuć się jak podczas pożaru.

Oprócz tego uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką służby strażaka. Mieli okazję założyć specjalne ubrania, które wykorzystuje się do działań ratowniczych. Poznali wyposażenie wozu strażackiego.

Uczniowie najbardziej wspominać będą swoją obecność podczas ogłoszonego alarmu - wezwania do palącego się komina. Mogli zaobserwować, jak strażacy zjeżdżają po rurze, ubierają się i wyjeżdżają samochodami na sygnale, a także jak wracają po akcji.

Wizyta w sali edukacyjnej „Ognik” była również niezwykle cenną lekcją.

Serdecznie dziękujemy strażakom z Komendy Miejskiej PSP przy ul. Grodzkiej 1/5 za poświęcony nam czas i atrakcyjne przeprowadzenie zajęć.

Klasa 3B z wychowawczynią

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: