• MIKOŁAJKOWE ZAWODY PŁYWACKIE KLAS 3 - "PŁYWAJ Z MISTRZEM"

• 17.12.2023 19:57
      • Bardzo atrakcyjną formę miały tym razem Mikołajkowe Zawody Pływackie pod hasłem "Pływaj z mistrzem", które odbyły się 13.12.2023 na basenie Floating Arena. W pierwszej części zawodnicy klas drugich i trzecich brali udział w sportowej rywalizacji na dystansach stylem dowolnym, grzbietowym, klasycznym i motylkowym.
      • Na poszczególnych dystansach uczniowie klasy 3B odnieśli poraz kolejny swoje sukcesy.

Złoty medal zdobył Wiktor Gładysz na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Brązowy medal zdobyli: Adam Wawrzyniak na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz Eryk Kamiński na dystansie 25 m stylem motylkowym.

Pozostałe lokaty zawodników nagrodzonych dyplomami (do 10. miejsca włącznie):

50 m stylem grzbietowym:

5. miejsce - Julia Domagalska

5. miejsce - Oliwer Dereń

6. miejsce - Mateusz Borkowski

50 m stylem dowolnym:

4. miejsce - Franciszek Biłat

7. miejsce - Aleksandra Woźniak

8. miejsce - Szymon Wingrowicz

50 m stylem klasycznym:

5. miejsce - Nella Korkuś

W dekoracji przyszłych mistrzów pływania pomagali dorośli zawodnicy MKP Szczecin, medaliści Mistrzostw Polski, uczestnicy Igrzysk Olimpijskich i laureaci zawodów międzynarodowych: Kacper Czapla, Konrad Czerniak, Michał Oliwa, Tomasz Polewka i Filip Zaborowski. Obecni i byli mistrzowie Polski brali także aktywny udział w części zabawowej środowej imprezy. Wiele emocji małym i dużym pływakom dostarczyły międzyszkolne wyścigi  sztafetowe z holowaniem „mistrza” na desce, rywalizacja pomiędzy zespołami złożonymi z ośmio- i dziewięciolatków, a zasłużonymi dla polskiego sportu pływackiego dorosłymi sportowcami. Była też konkurencja „artystyczna” polegająca na wyławianiu z wody sprzętu pływackiego (pływaków, desek) i budowaniu z nich choinki. Radosną imprezę zakończono rozdaniem świątecznych paczek. Ponieważ Mikołaj nie dojechał jeszcze do Szczecin w roli Świętego doskonale spisali się Kacper, Konrad, Michał, Tomasz i Filip.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: