• 3C Z WIZYTĄ W STRAŻY POŻARNEJ

• 01.01.2023 22:30
      • Klasa 3c została zaproszona na niecodzienną wizytę do Państwowej Straży Pożarnej na zajęcia praktyczne i teoretyczne w sali edukacyjnej Ognik.
      •

Uczniowie z zachwytem i wielkim zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego mogli poznać specyfikę pracy strażaków oraz obejrzeć niektóre sprzęty. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, a także wyważają drzwi z mieszkań. Uczniowie mieli możliwość  wsiąść do wozu strażackiego, ubrać się w przygotowany dla nich strój małego strażaka, oraz sprawdzić, jak strażacy radzą sobie w zadymionym pomieszczeniu.

W czasie spotkania dzieci poznały również jak należy zachować się w sytuacji zagrożenia pożarem, oraz przypomniały sobie w jaki sposób prawidłowo powiadomić służby ratownicze.

Na zakończenie spotkania uczniowie oraz panie podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach w tak trudnej i ważnej pracy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim strażakom z Komendy Miejskiej PSP przy ul. Grodzkiej 1/5.

Klasa 3c z wychowawczynią

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: