• UROCZYSTY APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

• 26.11.2022 16:48
      • Przygotowując się do obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, uczniowie klas trzecich przygotowali dla swoich młodszych koleżanek i kolegów z klas pierwszych i drugich uroczysty apel o charakterze patriotycznym. Wszyscy uczniowie, o wyznaczonej wcześniej godzinie spotkali się w sali gimnastycznej.
      • Uroczystość odbyła się  w doniosłej atmosferze i świątecznym nastroju. Dzieci przybyły w galowych strojach. Niektóre miały przypięte kotyliony, inne trzymały w rękach biało-czerwone chorągiewki. Wszyscy zgromadzeni w ciszy i dużym skupieniu obejrzeli przygotowane przez uczniów klas trzecich historyczne scenki przybliżające dawne i ważne  wydarzenia. Były też piękne patriotyczne wiersze oraz piosenki. O symbolicznej godzinie 11:11, wszyscy zgromadzeni  odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego.

J. Sołtys

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: