• WITAJ MAJOWA JUTRZENKO - APEL KLAS 1-3

• 25.05.2023 22:44
      • W dniu 28 kwietnia 2023 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w uroczystym apelu z okazji świąt majowych. W tym roku apel przygotowany został przez uczniów klas drugich.

• Na początku uroczystości wszyscy pięknie odśpiewali hymn państwowy. Następnie drugoklasiści przypomnieli krótką historię obchodów w Polsce Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy, Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowego Święta Konstytucji. Uczniowie recytowali wiersze patriotyczne i śpiewali okolicznościowe piosenki. W tym dniu wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami miały wpięte kotyliony lub kokardy narodowe. Najmłodsi uczniowie przygotowali także biało – czerwone kwiaty i chorągiewki.

Taka lekcja patriotyzmu na pewno zostanie na długo w pamięci wszystkich uczniów.

Renata Ciombor Anna Zdobylak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: