• 1B - WARSZTATY Z KLOCKAMI LEGO

• 15.04.2023 19:05
      • W dniu 5 kwietnia 2023 roku uczniowie klasy 1B wzięli udział w warsztatach EDUKIDO – zajęcia edukacyjne z klockami Lego®. Warsztaty miały za zadanie zniesienie sztucznej bariery między naukami humanistycznymi i technicznymi, zastępując ją myśleniem i dociekliwością.
      • Dzieci ćwiczyły swoją wyobraźnię i rozwiązywały problemy wykorzystując kreatywne i abstrakcyjne myślenie oraz działanie. Tematem warsztatów był wiatr. Pierwszaki bawiły się świetnie przeprowadzając pod kierunkiem instruktorki ciekawe doświadczenia m.in. z wytrzymałością konstrukcji, prędkością, stabilnością oraz z zależnością stabilności i równowagi od prędkości. Budując swoje pojazdy i puszczając je na macie przy działającym wiatraku, samodzielnie próbowały odpowiedzieć na pytanie jaki wpływ na długość przejechanej trasy mają prędkość i ciężar. Szukały odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczymy podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie. Warsztaty bardzo podobały się dzieciom i często zadawały pytania kiedy jeszcze będą mogły uczestniczyć w takich zajęciach.

A. Zdobylak

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: