• TYDZIEŃ HUMANISTYCZNY

• 12.05.2023 13:21
      • 24-28.04.2023 r. w naszej szkole odbywał się Tydzień Humanistyczny, który w tym roku przebiegał pod hasłem: „Szczecin: Cudze chwalicie, swego nie znacie”. W kwietniu przypadała okrągła, 780 rocznica lokacji naszego miasta, stąd pomysł, by uczniowie poszerzyli wiedzę o swojej małej ojczyźnie. Była to także okazja do rywalizacji z kolegami w kilku konkursach:

• 24.04 - to dzień poświęcony muzyce. Uczniowie wzięli udział w konkursie „Znam te melodie”. Rozpoznawali piosenki szczecińskich artystów, lokalizowali miejsca związane z muzyką w mieście, dopasowywali fotografie do postaci znanych ze szczecińskiej sceny muzycznej. Laureatami zostali:

I miejsce: Marcel Impert, klasa 8a

II miejsce: Jakub Piwoński, klasa 8a

III miejsce: Cyprian Smektała: klasa 8a

25.04 - tego dnia uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności krasomówcze. Uczniowie klas 7-8 przekonywali podczas wygłaszanych przemówień, że „Szczecin to miasto idealne do życia”. Ileż pochwał pod swoim adresem „usłyszał Szczecin”! Młodsze dzieci sprawdziły się w umiejętności budowania opowiadania ustnego na temat: „Opowiem Ci o mojej małej ojczyźnie”. Laureatami zostali:

I miejsce: Paulina Pałasz, klasa 8d

II miejsce: Paweł Śledź, klasa 7b

III miejsce ex aequo: Mariia Neroda, klasa 4b i Antoni Rojek, klasa 4b

26.04 - tym razem uczniowie sprawdzili swoją wiedzę z zakresu historii najnowszej naszego miasta, tej powojennej. W którym roku Jan Paweł II odwiedził Szczecin? Z czego zasłynął Florian Krygier? Jaką nazwę nosiła kiedyś ulica Edmunda Bałuki? To tylko niektóre z niełatwych, wcale, pytań, z którymi musieli zmierzyć się nasi uczniowie. Najlepsi okazali się:

I miejsce: Marcel Impert, klasa 8a

II miejsce: Bartosz Buchał, klasa 8d

III miejsce: Vanesa Olstowski-Kaciuban, klasa 8a

27-28.04 – w holu głównym naszej szkoły zaprezentowana została wystawa pokonkursowa „Szczecin - Tu jest moje miejsce na ziemi”. Prace prezentujące ulubione miejsca uczniów wykonane zostały różnymi technikami. Wśród najlepszych prac znalazły się te wykonane przez:

I miejsce: Roman Mazepa, klasa 4c

II miejsce: Amelia Zarębska, klasa 6b

III miejsce: Alisa Biełyk, klasa 5b

Podczas trwania tygodnia humanistycznego uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z topografii Szczecina, rozwiązując przygotowane dla nich zagadki. Osoby, które zrobiły to bezbłędnie nagrodzone zostały drobnymi upominkami.