• "Bezpieczeństwo na wodzie" - zajęcia

• 24.04.2023 22:52
      • Uczestnicy Szkolnego Koła Edukacji Morskiej wzięli udział w zajęciach, których tematem było bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Uczniowie obejrzeli prezentację przygotowaną przez doświadczonego ratownika wodnego. Dowiedzieli się jakie są zagrożenia związane z korzystaniem z kąpieli w akwenach wodnych. Przypomnieli sobie informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wzywania odpowiednich służb ratunkowych.
      • Dodatkowo uczestnicy mieli możliwość przymierzenia kamizelek ratunkowych, pokonali tor przeszkód z kołami ratunkowymi oraz bojami wodnymi, a także trenowali rzuty do celu liną ratunkową.

Podczas zajęć uczniowie zrealizowali założony cel, którym było przyswojenie zasad bezpiecznego zachowania się w czasie zabaw w wodzie oraz kształtowanie pozytywnych cech osobowych uczniów: dyscypliny, odpowiedzialności i pracy w zespole.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: