• "Dlaczego morze jest słone?" - zajęcia

• 24.04.2023 22:35
      • Podczas zajęć zorganizowanych w ramach Szkolnego Koła Edukacji Morskiej uczniowie mieli możliwość poznać jakie właściwości posiada woda morska. Poznali mity i fakty dotyczące odpowiedzi na  pytanie: Dlaczego woda morska jest słona?
      • Następne uczniowie korzystając z książek popularnonaukowych szukali informacji na temat zwierząt i roślin żyjących w wodach słodkich i słonych. Podczas zajęć określali różnice pomiędzy  wodą morską i wodą z jezior. Dodatkowo uczestnicy Koła Morskiego przeprowadzili doświadczenie, sprawdzając, ile soli zmieści się w szklance wody. W efekcie, po upływie określonego czasu, gdy odparowała woda, zaobserwowali kryształki soli, które osadziły się na brzegach słoika oraz na sznurku.

Dopełnieniem zajęć był film edukacyjny dotyczący procesu uzyskiwania soli morskiej.

ZAPRASZAMY DO GALERII ZDJĘĆ: