• MŁODY EKOLOG

• 29.05.2023 13:11
      • Podczas szóstej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci dowiedziały się czym jest ekologia, jak prawidłowo segregować odpady oraz poznały zasady dbania o środowisko.

•

Uczniowie mieli możliwość poznać istotę działań proekologicznych. Po obejrzeniu prezentacji podejmowały próby samodzielnego wyjaśnienia terminów: "ekologia", „działania proekologiczne” "segregacja odpadów", omówiły zasady prawidłowej segregacji odpadów oraz poznały  8 zasad dbania o środowisko.

Temat ekologii jest niezwykle ważny. Kluczowe znaczenie dla naszej planety ma uświadamianie dzieciom od najmłodszych lat, jak i dlaczego warto dbać o przyrodę. Z przyjemnością obserwowałyśmy, że nasi uczniowie mają dużą wiedzę z tego zakresu oraz mają wpojone pewne nawyki związane z segregacją odpadów. Wielu dorosłych może z powodzeniem uczyć się od dzieci!